Gameplatform Steam bereidt zich voor op release Linux-versie
Na een lang ontwikkelingstraject lijkt het er op dat videogamestudio Valve bijna klaar is voor de release van de Linux-versie van Steam, zijn platform voor digitale distributie.
Verschillende nieuwsbronnen in de gamesector melden dat Valve op een aantal van Steams gamepagina’s is begonnen met het noemen van de systeemvereisten van Linux voor het installeren en het spelen van games. Dit lijkt erop te wijzen dat het bedrijf binnenkort klaar is om de releasedatum van de langverwachte Steam voor Linux bekend te maken.
Valve staat er echter om bekend dat het altijd ruim de tijd neemt voor zijn projecten. Hoewel het fijn is om te weten dat ze niet overhaast te werk gaan, betekent het wel dat de fans vaak erg lang moeten wachten op nieuwe games en diensten. Op internet is het begrip ‘Valve-Time’ inmiddels een bekende grap geworden. ‘Valve-Time’ verwijst naar het idee dat het bedrijf volledig zijn eigen tempo bepaalt alsof het zich in een compleet andere eigen tijdzone bevindt.
Het zal niemand verbazen dat voor de meeste games de belangrijkste vereiste op dit moment Ubuntu is. Hoewel de Linux-community verdeeld is in vele varianten, zoals Mint en Fedora, is Ubuntu dankzij zijn Unity-desktop-interface waarschijnlijk de meest gebruiksvriendelijke. Om de ontwikkeling van de Linux-versie van Steam mogelijk te maken, heeft Valve zijn Linux-team de afgelopen maanden flink uitgebreid. Het bedrijf heeft vacatures voor system-engineering, Java vacatures en andere nieuwe functies voor senior engineers beschikbaar gesteld. Zeker de laatste maand is het duidelijk dat het ontwikkelingstempo flink omhoog is gegaan, want Valve heeft in deze periode 5000 gebruikers uitgenodigd om de Linux-versie te bèta-testen. Maar liefst 50.000 enthousiaste Linux-gebruikers hadden zich aangemeld voor de test en aan keuze ontbrak het het bedrijf dus zeker niet.
Compatibiliteit met Linux wordt steeds belangrijker voor Valve, dat nog steeds de markt voor digitale distributie van videogames beheerst. Valve heeft een reeks hulpmiddelen ontwikkeld om het voor gebruikers makkelijker te maken te experimenteren en modificaties (in het kort: ‘mods’) te maken voor de games die beschikbaar zijn op Steam. Omdat Steam heel veel gebruikers aantrekt die vanuit zichzelf al geïnteresseerd zijn in experimenteren en coderen, beschouwt Valve Linux als een logische partner voor zijn platform.
Met een beetje geluk zien we ergens volgend jaar een Linux-versie van Steam verschijnen. Het heeft weinig zin om een preciezere voorspelling te doen, want Valve doet de dingen nu eenmaal graag op zijn eigen tempo.




